شماره پشتیبانی : 02191035218

همیار پرداخت

هرچیزی که باید در مورد حساب بیزینس پی پال بدانید

فرقی ندارد که شما یک فروشنده فصلی هستید و یا می خواهید از سرگرمی خود پول دربیاوردید و کسب و کاری کوچک را برای خود راه بیندازید. در هر حال برای آن که بتوانید از مشتریان خود پول دریافت کنید، به راهی مطمئن، آسان و در دسترس مانند حساب پی پال (حساب PayPal) نیاز دارید که کار با آن هم برای شما و هم برای مشتریان راحت باشد. در واقع این موضوع یکی از مهم ترین ارکان راه اندازی هر کسب و کاری است.

در این زمینه طراحی پرداخت آنلاین به شکل به خصوص از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. آمار نشان می دهد که بیش از نیمی از جمعیت آمریکا، برای پرداخت های روزمره خود از روش های آنلاین استفاده می کنند. همچنین جالب است بدانید که در اوایل سال ۲۰۱۹، برای اولین بار میزان فروش کسب و کار های آنلاین از میزان فروش فروشگاه های زنجیره ای پیشی گرفت.

خبر خوب این است که همان طور که تجارت آنلاین توانسته سلیقه مردم و راه و روش مردم برای تهیه کالا و خدمات مورد نیاز را عوض کند، توانسته نوع تعامل مشتریان با صاحبان کسب و کار را نیز دچار تحول نماید. با استفاده از راهکار های مختلف پرداخت آنلاین، امروزه خرید و فروش اینترنتی بسیار راحت و آسان و بدون هرگونه پیچیدگی شده است.

پی پال با اختلاف یکی از پیشتازان جهان در زمینه پرداخت الکترونیک است. به احتمال بسیار زیاد،  شما در چند سال اخیر از خدمات این سرویس برای خرید و یا فروش استفاده کرده اید.

مواردی که باید راجب به پی پال بیزینس بدانیم

فرم های پلتفرم تجاری پی پال

پلتفرم تجاری پی پال یک پکیج جذاب به کسب و کار ها ارائه می دهد که به وسیله آن می توانند پرداخت را برای مشتریان خود بسیار راحت تر، سریع تر و با امکانات متنوع فراهم کند. اطلاعات پرداخت در این پلتفرم کاملا ایمن می ماند. اگر می خواهید از طریق وب سایت خود پول دربیاورید و پرداخت را برای مشتریان خود راحت کنید بدون این که لازم باشد هیچگونه کارمزدی برای هر تراکنش پرداخت کنید، این سرویس برای شما کاملا ایده آل خواهد بود. امکان طراحی روش های پرداخت دلخواه، سفارش و یا کمک مالی از دیگر امکانات این سرویس هستند.

نکته ای که احتمالا در مورد پی پال نمی دانید این است که این سازمان در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی یک سرویس بازرگانی جانبی را راه اندازی کرد. این سرویس نه تنها به صاحبان بیزینس امکان دریافت وجه راحت تر و سریع تر را ارائه می کرد، بلکه به ابزاری کارآمد برای کمک به رشد و توسعه کمپانی های بزرگ و کوچک تبدیل شد.

 

حساب پی پال بیزینس (PayPal) چیست؟

پی پال یکی از شناخته شده ترین ارائه دهنده های خدمات پرداخت (که به اختصار به آن PSP می گویند) در جهان می باشد. همان طور که گفته شد حساب بیزینسی پی پال این امکان را می دهد تا پرداخت سریع و آسان برای کسب و کار های تازه کار امکان پذیر باشد. همچنین این سرویس برای کسب و کار های بزرگ تر و پیشرفته تر نیز فرایند پرداخت را بسیار ساده تر می سازد. این بیزینس ها به کمک پی پال می توانند پرداخت از انواع کارت های اعتباری و بانکی را پردازش و قبول کنند. علاوه بر آن پی پال با ۲۵ ارز رایج از بیش از ۲۰۰ کشور جهان کار می کند که امکان جهانی شدن را به راحتی برای صاحبان کسب و کار فراهم می کند.

مانند شرکت های رقیب مثل Square and Stripe، پی پال نیز درصدی کوچک از هر تراکنش که در پلتفرم آن انجام می شود را به عنوان کارمزد برمی دارد.

اگر بخواهیم از دید مشتری نیز نگاه کنیم، باز هم می بینیم استفاده از پی پال کار خرید و پرداخت را برای مشتریان بسیار راحت و ایمن ساخته است. برای پرداخت با استفاده از پلتفرم پی پال، لازم نیست که حتماً یک حساب کاربری در این پلتفرم داشته باشید. مشتریان می توانند به عنوان یک کاربر مهمان به خرید و پرداخت بپردازند. همچنین آن ها می توانند با استفاده از هر کدام از گزینه های زیر چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری پرداخت را انجام دهند:

 • کارت اعتباری
 • کارت بانکی (دبیت کارد)
 • پی پال
 • کارت اعتباری پی پال
 • ونمو (Venmo)

لیست کارت های اعتباری و بانکی (دبیت) که حساب های بیزینسی پی پال آن ها را قبول می کند:

Credit cards accepted by PayPal business accounts Debit cards accepted by PayPal business accounts
Visa Visa
Mastercard Mastercard
American Express
Discover
JCB
Diner’s Club

کارت های اختصاصی مانند کارت های دپارتمان فروشگاهی، و یا کارت های خرید توسط پی پال پذیرفته نمی شوند.

همچنین کارت های دبیت به غیر از کارت های ویزا و مستر کارد که رمز عددی دارند، توسط پی پال پذیرفته نمی شوند.

به دلیل سابقه پی پال در همکاری با غول های تجارت الکترونیکی (پی پال در ابتدا توسط eBay خریداری شده بود) این سازمان به عنوان یکی از همکارهای قدرتمند تجارت های الکترونیک شناخته می شود. پی پال با صدها پلتفرم تجاری الکترونیک و آنلاین همکاری دارد. از جمله فروشگاه های آنلاین معروف مانند ای بِی، سواپا، ووکامرس و مگنتو.

همچنین برای آن دسته از ماشین های فروش کالا که کارکرد اصلی آن ها پرداخت حضوری مشتری است، پی پال از سیستم PayPal Here استفاده می کند. این سیستم به صاحبان کسب و کار یک اپ موبایل و انواع کارتخوان ها را ارائه می دهد.

حساب بیزینسی پی پال پا را فراتر می گذارد و صرفاً به آسان ساختن پرداخت و دریافت پول بسنده نمی کند. شما با استفاده از این حساب به عنوان یک صاحب کسب و کار، می توانید کمپانی خود را مدیریت و آنالیز کنید.

ارائه دهندگان خدمات پرداخت امروز تا حدی توسعه یافته اند که امکانات و پیشنهادات بسیار کارآمد و مفیدی را برای هر کسب و کاری فراهم می کنند. اگر تازه کار باشید، این سرویس ها یک پکیج مخصوص شروع کسب و کار را به شما ارائه می دهند. اگر نیاز به تحویل سفارشات به نقاط مختلف دارید،  سیستم حمل و نقل به شما ارائه خواهد شد. برای کسب و کار های خاص سیستم وام و لیزینگ تدارک دیده شده است. همچنین برای افرادی که به دنبال توسعه کسب و کار خود هستند و می خواهند نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنند، سیستم آنالیز و تهیه گزارش در اختیار آن ها قرار دارد.

انواع اکانت های پی پال بیزینس

حساب بیزینسی پی پال دو مدل پردازش پرداخت را برای صاحبان کسب و کار تدارک دیده است:

پرداخت پی پال استاندارد:

در واقع نوع ساده و معمولی حساب بیزینسی پی پال به شمار می رود که در آن نیاز نیست هزینه اشتراک ماهانه پرداخت کنید. در این نوع حساب شما می توانید توسط تمام روش های پرداخت پی پال وجه دریافت کنید (به غیر از پرداخت های تلفنی،  فکس و یا ترمینال های مجازی). از دیگر مزایای حساب بیزینسی استاندارد تماس رایگان برای پشتیبانی و رابط کاربری آسان و راحت می باشد.

حساب بیزینسی استاندارد پی پال برای افرادی که به تازگی کسب و کار خود را آغاز کرده اند و یا افرادی که انتظار زیادی از یک سیستم پرداخت ندارند بسیار ایده آل و مناسب است. اگر شما این نوع حساب بیزینسی را داشته باشید، مشتریان شما برای پرداخت در وب سایت شما،  ابتدا به سایت پی پال هدایت می شوند و پرداخت را آنجا انجام خواهند داد و سپس دوباره به سایت شما برخواهند گشت.

پرداخت پی پال پرو:

حساب پی پال پرو در واقع یک قدم جلوتر از حساب استاندارد است. این حساب در عین حال که تمام مزایای حساب استاندارد را در خود دارد،  علاوه بر آن از مزیت امکان پرداخت به وسیله تلفن، فکس و یا ترمینال مجازی برخوردار می باشد.

این نوع حساب پی پال برای صاحبان کسب و کاری که می خواهند سیستم پرداخت وب سایت خود را ارتقا بدهند به شدت توصیه می شود. مشتریان برای پرداخت با این سیستم هرگز از سایت شما خارج نخواهند شد و همه چیز در همان وب سایت کسب و کار شما اتفاق می افتد و شما کنترل کامل بر جزئیات روش پرداخت خواهید داشت. بر خلاف پی پال استاندارد که استفاده از آن برای صاحبان کسب و کار رایگان است، استفاده از حساب پی پال پرو ماهانه سی دلار هزینه خواهد داشت.

 

دیگر خدمات بازرگانی حساب های بیزینسی پی پال

همان طور که اشاره شد یک حساب پی پال کارایی های بیشتری از صرفاً پردازش پرداخت دارد. بعضی از این کاربردها را در بخش های قبل ذکر کردیم مانند پذیرش کارت های دبیت اما دیگر کاربردهای پی پال، نیاز به اپلیکیشن و کار های توسعه ای دارد.

 • صندوق پی پال

به طور خلاصه، صندوق پی پال این امکان را فراهم می کند که مشتری تنها با فشردن یک دکمه مبلغ لازم را پرداخت نماید و خرید را انجام دهد. این کار برای گریز از پروسه گاه طولانی و خسته کننده تکمیل اطلاعات و فرم های چندگانه برای پرداخت پول و به اتمام رسیدن خرید طراحی شده است. سپس اگر امکان آن فراهم باشد، پی پال اطلاعات تماس مشتری را نیز به شما ارائه می دهد که برای رشد کسب و کار بسیار حیاتی است.

بنا بر آمار خود پی پال، صندوق پی پال تا ۸۲ درصد فروش های پی پالی را بر عهده دارد که آمار قابل توجهی است. برای اضافه کردن صندوق پی پال به سایت خود، باید از یکی از پلتفرم های تجارت الکترونیک که با این صندوق سازگاری دارند را داشته باشید و یا از کمک یک دولوپر برای وارد کردن آن به سایت خود استفاده کنید.

 • وام ها و سرمایه در گردش بیزینس پی پال

تأمین پول نقد یکی از دردسرهای اصلی کسب و کار های در حال رشد می باشد. با خدمات وام و سرمایه در گردش پی پال بیزینس، مدیریت این مشکل برای کمپانی ها بسیار راحت تر شده است و به آسانی می توانند بودجه ای را که برای گسترش کسب و کار خود نیاز دارند تأمین نمایند.

هر دو این گزینه ها (وام و تأمین سرمایه) بسیار سریع و راحت در دسترس صاحبان کسب و کار قرار می گیرند. گاهی تنها یک روز کاری پس از ثبت درخواست پول در حساب شما خواهد بود. همچنین هردو گزینه نسبت به وام دهندگان دیگر مانند بانک ها، شرایط آسان تری دارند و نیاز به انبوهی از کاغذبازی و کار های اداری نخواهد بود.

تفاوت اصلی این دو گزینه در این است که وام پی پال بیزینس وام هایی بین ۵۰۰۰ تا ۵۰۰‍٬۰۰۰ دلار اعطا می کند. سرمایه در گردش پی پال نیز بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ دلار به متقاضیان قرض می دهد.

شرایط لازم برای دریافت وام بیزینسی پی پال این است که حداقل ۹ ماه از زمان تأسیس کسب و کار شما گذشته باشد و حداقل ۴۲ هزار دلار درآمد داشته باشید. همچنین اعتبار شما سنجیده می شود. شرایط بازپرداخت وام نیز توسط خود شما تعیین می شود و تا وقتی که مدت بازپرداخت بین ۱۳ تا ۵۲ هفته باشد، سود آن مقدار ثابتی خواهد بود و افزایش نخواهد داشت.

شرایط دریافت سرمایه در گردش پی پال راحت تر است و نیازی به سنجش اعتبار یا حداقل میزان درآمد ندارد. اگر چه برای دریافت این سرمایه شما باید حداقل به مدت ۹۰ روز صاحب اکانت بیزینسی پی پال بوده باشید و در طول یک سال اخیر حداقل ۱۵ هزار دلار وجه در پی پال پردازش کرده باشید. این گزینه به شما امکان می دهد تا به اندازه حداکثر ۳۵ درصد از میزان فروش خود وام بگیرید و همچنین برای بازپرداخت وام می توانید درصدی از فروش های خود را به پی پال اختصاص دهید تا به شکل تدریجی وام پرداخت شود.

 

 • راهکارهای بازاریابی پی پال

علاوه بر امکانات خرید، ثبت سفارش و پذیرایی از انواع کارت های اعتباری که در بین امکانات حساب های بیزینسی استاندارد و پرو پی پال قرار دارند، راهکار های بازاریابی پی پال یکی دیگر از مزایای حساب پی پال به شما می رود. این سرویس به شما امکان می دهد تا رفتار مشتریان خود را آنالیز کنید و بفهمید هر چند وقت یک بار مشتریان شما خرید می کنند، چقدر خرید می کنند و از کدام یک از روش های پرداختی استفاده می نمایند. برای فعال کردن این سرویس، تنها کافی است چندین کد را در وب سایت خود کپی و پیست کنید.

 

۷ مزیت مهم حساب بیزینسی پی پال که باید بدانید

 

 • رایگان بودن اشتراک

شاید بشود گفت یکی از مهم ترین و جذاب ترین ویژگی های حساب بیزینسی پی پال این است که حساب های استاندارد این سرویس کاملا رایگان هستند و چه در هنگام راه اندازی یک اکانت و چه بعد از استفاده مداوم از آن ها، شما لازم نیست هیچگونه پیش پرداخت و یا هزینه اشتراک ماهانه ای را پرداخت نمایید. در واقع شما بدون پرداخت هیچ پولی می توانید از تمام قابلیت های یک اکانت استاندارد پی پال که پر شمار هستند استفاده نمایید. همچنین هنگام فسخ و حذف پی پال نیز هیچ وجهی از شما دریافت نخواهد شد.

 پی پال فقط وقتی از شما پول می گیرد که مشتریان شروع به پرداخت نمایند و در این هنگام است که بخش کوچکی از مبالغ پرداخت شده به عنوان کارمزد اخذ می شوند. این ویژگی به شما امکان می دهد تا بودجه خود را صرف موارد مهم تری بکنید و کسب و کار خود را زودتر گسترش بدهید.

 • راه اندازی سریع

شروع به کار و راه اندازی یک حساب پی پال چیزی کم تر از یک ربع زمان می برد. از آن جایی که همه چیز به شکل آنلاین و دیجیتال انجام می شود،  شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز و در هر جایی که حضور داشتید برای شروع به کار با پی پال اقدام کنید. خبری از صف های طولانی و یا مکالمات خسته کننده تلفنی نخواهد بود. مراحل ثبت نام بسیار ساده و قابل فهم طراحی شده اند و برای هر کسی قابل انجام هستند.

 • شرایط استفاده راحت

بر خلاف سیستم های بازرگانی سنتی، شرایط استفاده از پی پال بسیار ساده و بدون پیچیدگی و کاغذبازی اداری است. شما به ندرت احتیاج پیدا خواهید کرد تا حساب پی پال را با حساب بانکی خود لینک کنید. همچنین برای شروع به کار پی پال نیازی به اعتبار سنجی ندارد. همه چیزی که پی پال می خواهد اطلاعات عمومی راجع به تماس با شما و شرکت کسب و کار شما می باشد. بنابراین تقریباً هر صاحب کسب و کاری می تواند برای دریافت وجه از مشتریان خود حساب پی پال بسازد.

 • امکان دریافت وجه به شکل حضوری یا آنلاین، در آمریکا و خارج از آن

یکی دیگر از مزایای بزرگ پی پال انعطاف پذیری بالای آن است. همه مشتریان می توانند با استفاده از انواع کارت بانکی و با استفاده از انواع متدهای پرداخت، برای تهیه کالا و خدمات پول پرداخت کنند و حتی لازم نیست که حساب پی پال داشته باشند. ضمن آن که استفاده از پی پال وسعتی جهانی دارد و در بیش از دویست کشور جهان با ارزهای مختلف و زبان های مختلف کارایی دارد.

 • یکپارچگی در تجارت الکترونیک

با توجه به پیشگام بودن پی پال در صنعت پرداخت الکترونیک، این سرویس در تقریباً تمام کمپانی های بزرگ و حتی بسیاری از کمپانی های کوچک در تجارت الکترونیک فعالیت دارد. به همین دلیل شما با داشتن حساب بیزینس پی پال می توانید در بسیاری از پلتفرم های خرید و فروش آنلاین فعالیت داشته باشید.

 • امکان نقد کردن پول با کارت های دبیت پی پال

اگر از مشکلات متنوعی که با استفاده از کارت های دبیت برای شما پیش می آید خسته شده اید، می توانید از کارت دبیت پی پال استفاده کنید که برای افراد دارای حساب بیزینسی طراحی شده است. تنها کافی است درخواست کارت را پر نمایید و سپس از هر خرید شما تنها یک درصد کارمزد دریافت خواهد شد.

با استفاده از این کارت شما به تمام دارایی خود در حساب پی پال دسترسی خواهید داشت و می توانید در هر درگاهی که مستر کارد را می پذیرد از کارت دبیت پی پال استفاده نمایید.

 • تخفیف های بزرگ برای خیریه ها و مؤسسات غیرانتفاعی

پی پال اهمیت زیادی به مؤسسات خیریه و غیر انتفاعی می دهد و تخفیف های بسیار بزرگی را برای آن ها در نظر گرفته است. ضمن آن که امکانات پرداخت مبالغ اهدایی و خیریه را در نظر گرفته است که باعث می شود افراد داوطلب به راحتی پرداخت را انجام دهند. همچنین پی پال با سایت های اهدای مبالغ داوطلبانه مانند FundRazr همکاری دارد و پرداخت مبلغ در این سایت ها را بسیار آسان ساخته است.

 

حساب پی پال بیزینس (حساب PayPal) برای چه کسانی مناسب است؟

احتمالا شما داستان هایی را شنیده اید که در آن ها افراد تنها با استفاده از افتتاح حساب پی پال شخصی توانسته اند کسب و کار بزرگی را راه بیندازند و به موفقیت برسند. پس طبیعی است که این سؤال در ذهن شما شکل بگیرید که اصولاً فرق یک حساب شخصی پی پال با یک حساب بیزینسی پی پال چیست؟ و اصلاً چرا یک صاحب کسب و کار باید بخواهد هر کدام از آن ها را داشته باشد؟

به طور خلاصه، تفاوت این دو اکانت را می شود این طور توضیح داد. حساب شخصی پی پال تنها با این هدف ایجاد شده است که افراد بتوانند به وسیله آن برای دیگر کاربران پی پال پول بفرستند یا پول بگیرند و بتوانند از وب سایت های مختلف خرید انجام دهند. تنها چیزی که برای حساب شخصی پی پال باید ارائه دهید اطلاعات تماس و اطلاعات یکی از حساب های بانکی معتبر شما می باشد. اما این اکانت از امکانات کمتری نسبت به اکانت بیزینسی برخوردار است. به عنوان مثال شما نمی توانید با استفاده از حساب شخصی، به مشتریان خود امکان دهید تا با استفاده از روش های متنوع به شما پول بدهند. همچنین نمی توانید دسترسی به حساب خود را به همکاران یا کارمندان خود بدهید و تنها خودتان می توانید از آن استفاده کنید. علاوه بر این ها، از امکانات مخصوص پی پال که برای صاحبان کسب و کار در نظر گرفته شده است، مانند صندوق پی پال یا راهکار های بازاریابی پی پال محروم خواهید بود.

علاوه بر همه این ها، داشتن حساب اختصاصی پی پال برای مقاصد بیزینسی، از بروز اشتباه در حساب و کتاب شما جلوگیری می کند. به عنوان مثال این احتمال وجود دارد که به اشتباه از درآمد شرکت خود برای خریدهای شخصی استفاده کنید. ضمن آن که داشتن حساب اختصاصی برای بیزینس به شما امکان ردیابی و در نظر گرفتن میزان در آمد کسب و کار را به شکل دقیق و موشکافانه می دهد و از هدر رفتن درآمد شما جلوگیری می کند. کافی است تصور کنید با در هم بودن حساب شخصی و حساب کسب و کار، یک اشتباه کوچک در حسابرسی مالیاتی می تواند جریمه های هنگفتی را برای شما به همراه داشته باشد.

به همین دلایل است که ساخت یک حساب مخصوص بیزینسی نه تنها برای کسب و کار های بزرگ،  بلکه برای افرادی که کسب و کار های کوچک دارند مانند یک فریلنسر و یا یک هنرمند پاره وقت نیز بسیار به صرفه و عاقلانه است. تقریباً هر شخصی که می خواهد از یک کسب و کار سود مالی کسب کند باید حساب مخصوص بیزینسی داشته باشد تا جلوی ضرر را بگرید و منابع خود را به راحتی مدیریت کند.

از ارائه روش های مختلف پرداخت گرفته تا خدمات پشتیبانی مشتریان، آنالیز و ردیابی پرداخت های مختلف حساب بیزینسی پی پال قابل مقایسه با حساب شخصی نخواهد بود. همه این امکانات به شما کمک می کند تا کسب و کار کوچک خود را به کسب و کار متوسط رشد دهید و پس از آن نیز با بهره گیری از حساب بیزینس پرو که با هزینه سی دلار در ماه در دسترس است، از امکانات ویژه دیگری استفاده کنید. سپس خواهید دید که سرعت رشد بیزینس شما تا چه حد افزایش می یابد.

در ادامه چندین نوع بیزینس و کسب و کار که می توانند از حساب بیزینس پی پال استفاده نمایند و از مزیت های مختلف آن بهره مند شوند را بررسی می کنیم.

 

فریلنسر ها و شرکت هایی که توسط یک نفر اداره می شوند

طبیعتاً حساب پی پال برای افرادی که شرکت های ثبت شده ای را اداره می کنند و به کسب درامد مشغول هستند شدیداً توصیه می شود. اما همچنین این حساب برای افرادی که صرفاً فریلنسر های موفقی هستند و هنوز نام تجاری انتخاب نکرده و ساختار شرکت تجاری را ندارند نیز توصیه می شود.

فایده حساب پی پال بیزینس  برای این افراد یعنی فریلنسر ها یا شرکت های تک نفره که هنوز ثبت تجاری نشده اند، این است که می توانند سیستم مالی یکپارچه ای را طراحی کنند به راحتی به حسابداری کسب و کار خود بپردازند آن هم به تنهایی و فقط با کمک از حساب بیزینسی پی پال. حساب بیزینسی پی پال به این دسته از افراد امکان می دهد تا به طور دقیق و مشخص از میزان در آمد خود آگاه باشند و همچنین مخارج کسب و کار خود را نیز بسنجند. داشتن این اطلاعات به خصوص وقتی بخواهند محاسبات مربوط به پرداخت مالیات را انجام دهند بسیار به کمک آن ها خواهد آمد و در نهایت باعث سود بیشترمی شوند.

یکی دیگر از مزایای حساب بیزینسی پی پال که باعث افزایش میزان فروش شما خواهد شد، توانایی آن در راحت ساختن پرداخت پول برای مشتریان است. این امر چه برای افرادی که بیزینس آنلاین دارند و چه برای افرادی مانند کشاورزان، دست فروشان و غیره که کاسبی حضوری دارند صادق است.

PayPal امکان پرداخت با انواع کارت ها و حساب های اعتباری را به مشتریان ارائه می دهد. امکان پرداخت وجه سریع و راحت و انتخاب نوع روش پرداخت از دیگر فاکتورهای مؤثر در رشد میزان فروش هستند. همچنین صاحبین کسب و کار می توانند با استفاده از خدمات پی پال هیر رسیدهای خرید و فروش را ردگیری کنند.

در نهایت از آن جایی که حساب بیزینس استاندارد پی پال کاملا رایگان است و هزینه ثبت نام، هزینه اشتراک ماهان و یا هزینه فسخ مطلقاً صفر هستند شما از ساخت یک حساب بیزینسی هیچ ضرری نخواهید کرد و ریسک آن کاملا صفر است. اگر هم نگران کارمزد پرداخت مشتریان هستید، خوب است بدانید که چه از حساب پی پال شخصی خود و چه از دیگر حساب های بیزینسی برای پرداخت مشتریان استفاده کنید،  در هر حال برای انتقال پول باید همان میزان کارمزد را پرداخت نمایید.

کسب و کار های کوچک و سرگرمی های جانبی

اگر شما یک شغل ثابت و روزانه دارید اما در کنار آن برای سرگرمی و وقت گذراندن، یک کسب و کار کوچک را نیز راه انداخته اید، حساب بیزینس پی پال می تواند بسیار به شما کمک کند.

طبیعتاً به عنوان فردی که هم کار ثابت روزانه دارد و هم یک کار جانبی کوچک، اوقات فراغت شما چندان زیاد نیست. بنابراین عاقلانه نیست که این اوقات را نیز صرف حسابداری و محاسبه دخل و خرج بیزینس جانبی خود بکنید. اگر بخواهید بیزینس جانبی خود را با استفاده از حساب شخصی پی پال خود اداره کنید، بعداً برای جدا کردن دخل و خرج بیزینس با دخل و خرج شخصی خود با مشکل مواجه خواهید شد و باید وقت زیادی را صرف راست و ریس کردن حساب های خود بنمایید. اما همه این مشکلات با ایجاد یک حساب بیزینسی پی پال ناپدید می شوند و شما می توانید با آرامش خاطر بیشتر وقت بیشتری را صرف گسترش کسب و کار جانبی خود بکنید.

در این صورت وقت بیشتری برای استراحت خواهید داشت و لازم نیست مدام سرتان به حساب و کتاب باشد چرا که همه این کارها را حساب بیزینسی پی پال که به شکل رایگان درست کرده اید، برای شما انجام می دهد.

 

خرده فروشان در ای بی و اتسی

 

همان طور که در بخش های قبل اشاره شد، مالکیت پی پال در ابتدا در اختیار ای بی بود و به همین دلیل همکاری این دو شرکت با یکدیگر بسیار قوی و کارآمد بوده و هست.

با این تفاسیر، این سؤال پیش می آید که برای کسب در آمد در ای بی نیاز به حساب پی پال است؟ از لحاظ فنی پاسخ خیر است. شما بدون داشتن حساب پی پال نیز می توانید از ای بی پول دریافت کنید چرا که این فروشگاه آنلاین درگاه پرداخت مخصوص خود را نیز دارد. اما امروزه پی پال به عنوان روشی راحت تر و سریعتر از درگاه پرداخت ای بی شناخته می شود و شما با داشتن حساب بیزینسی پی پال می توانید در ای بی توسط پی پال فروش خود را انجام دهید و پول دریافت کنید. پی پال برای خریدهای ای بی روشی بسیار محبوب، ایمن و مؤثر شناخته شده است و طرفداران زیادی دارد. در نتیجه اگر چه برای فعالیت در ای بی حساب بیزینس پی پال ضروری نیست، اما می تواند کار خرید را برای مشتریان شما بسیار ساده و سریع کند.

به همین ترتیب، خرده فروشان در اتسی که سایتی مختص به صنایع دستی و جواهرات می باشد نیز می توانند با استفاده از حساب بیزینسی پی پال اقدام به فروش محصولات خود به شکل سریع و کارآمد بکنند.

 

کسب و کار های کوچک و استارتاپ ها

اگر یک شرکت کوچک لیمتد (LLC) راه اندازی کرده اید و می خواهید از دارایی خود محافظت کنید، حساب بیزینسی پی پال هم می تواند باعث افزایش ارزش شرکت شما و هم رشد تعداد مشتریان شما بشود.

مطالعات آماری نشان داده است که ۸۸ درصد مشتریانی که یک خرید پی پالی را آغاز می کنند، آن را تا انتها جلو می برند و در نهایت خرید با موفقیت انجام می گیرد. این آمار برای دیگر انواع کیف پول های دیجیتال، تنها ۴۴.۷ درصد بوده است.

همچنین استفاده از امکانات پرداخت موبایلی پی پال عامل دیگری است که باعث افزایش فروش شما و رشد کسب و کار شما خواهد بود. در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۸۰ درصد مصرف کنندگان، از موبایل خود برای خرید و پرداخت استفاده کرده اند.

با استفاده از نسخه پرو حساب بیزینسی پی پال،  مشتریان شما بدون آن که نیاز باشد سایت شما را ترک کنند، اقدام به تکمیل خرید در سایت شما می کنند. مزیت این ویژگی این است که تحقیقات نشان داده وقتی مشتری برای تکمیل خرید در سایت مورد نظر باقی بماند، این احتمال وجود دارد که به خرید ادامه دهد و اقلام بیشتری را به سبد خریدش اضافه کند.

شرکت ها

حساب های بیزینسی پی پال می توانند به حداکثر ۲۰۰ کارمند دسترسی دهند. صاحبان کسب و کار می توانند تعیین کنند هر کدام از کارمندان تا چه سطحی به اطلاعات دسترسی داشته باشد. به این طریق از حریم مشتریان و شرکت نیز محافظت می شود. همچنین حساب بیزینسی به شما امکان می دهد تا با استفاده از ایمیل مجزا به امور مشتریان رسیدگی کنید.

سرویس های آنالیز و تحلیل داده پی پال از دیگر امکانات مهم و مفید برای شرکت ها است که به آن ها کمک می کند نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنند.

همانطور که اشاره شد پی پال با بیش از ۲۰۰ کشور جهان همکاری دارد و از ۲۵ ارز مختلف پشتیبانی می کند. همچنین شما می توانید پرداخت های ماهانه و یا صورت حساب های دلخواه خود را با استفاده از حساب بیزینسی پی پال طراحی کنید.

حد استاندارد خرید و فروش در یک تراکنش در پی پال ۱۰ هزار دلار است اما شما می توانید با تماس با پی پال و ارائه مدارک لازم، این حد را افزایش دهید. اگر چه هدف اصلی پی پال حمایت از کسب و کار های کوچک و متوسط است، اما بسیاری از شرکت های بزرگ نیز برای سهولت مشتریان خود از سیستم پی پال استفاده می کنند. همچنین اگر کسب و کار شما طوری است که هر خرید شما زیر ۱۰ دلار است، پی پال یک ساختار پرداخت جزئی ویژه را ارائه می دهد.

اگر کسب و کار موفقی دارید که درآمد هنگفتی از طریق فروش به دست می آورید، احتمالا پی پال برای شما گزینه مناسبی نخواهد بود چرا که کارمزد فروش های بزرگ به تعداد بالا می تواند کمی زیادتر از سایر روش های پرداخت آنلاین باشد. بنابراین می شود گفت پی پال برای کسب و کارهایی که فروش بزرگ و پر تعداد دارند چندان گزینه ایده آلی نیست.

حساب بیزینسی پی پال برای مؤسسات غیر انتفاعی

پی پال حالا به بخش مهمی از دنیای مؤسسات خیریه و مؤسسات غیرانتفاعی تبدیل شده است. بیش از یک میلیون کاربر در سه شنبه خیریه در سال ۲۰۱۹، بیش از ۱۰۶ میلیون دلار توسط پی پال پرداخت کردند. این پرداخت ها مانند تمام پرداخت های خیریه در دسامبر آن سال، توسط پی پال ده درصد به آن ها افزوده شد. در بقیه ایام سال، پی پال برای هر پرداخت خیریه به مؤسسات معتبر یک درصد پاداش در نظر می گیرد و بر مبلغ خیریه می افزاید.

سرعت نسبتاً بالای پرداخت در پی پال، شما بالای کاربران آن، شناخته شده و معتبر بودن آن همگی باعث شده اند تا بستر ایده آلی برای تأمین هزینه های خیریه و اقدامات عام المنفعه شکل بگیرد. انتقال مبالغ خیریه از پی پال به حساب بانکی مؤسسات خیریه بدون کارمزد انجام می شود. امروزه بیش از ۶۰۰ هزار موسسه غیر انتفاعی و خیریه از طریق پی پال هزینه های خود را تأمین می کنند.

نرخ خدمات برای مؤسسات غیرانتفاعی

خیریه های ثبت شده در آمریکا کارمزد کمتری از دیگر حساب های بیزینسی پی پال پرداخت می کنند و با تخفیف های زیادی مواجه هستند. برای اهدایی های داخل امریکا، ۲.۲ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است و برای اهدایی های بین المللی ۳.۷ درصد تخفیف.

پیگیری و دسترسی به خیرین

ساخت یک حساب بیزینسی پی پال و شرکت در برنامه های خیریه باعث می شود سازمان شما وارد جمعیت هشت میلیونی خیرین این پلتفرم بشود که روز به روز رو به رشد است.

این پایان ماجرا نیست، شما می توانید در این پلتفرم خیریه های مختلف را پیگیری کنید و در برنامه های عام المنفعه مشارکت داشته باشید تا به طور ماهانه مبالغی را اهدا نمایید.

بنابر پرسشنامه ای که در سال ۲۰۱۴ توزیع شد، ۲۸ درصد خیرین حاضر در پی پال اعلام کردند که درصورتی که خیریه مورد نظرشان از پی پال استفاده نمی کرد، بعید بود تا پرداخت خیریه ای داشته باشند.

تراکنش خیریه ایمن از همه نقاط جهان

با استفاده از خدمات PayPal Here شما می توانید امکانی را فراهم کنید تا خیرین با موبایل خود مبالغی را به خیریه شما اهدا کنند. با استفاده از یک حساب بیزینسی استاندارد، می تواند تا پنج کارتخوان را به حساب خود به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی اضافه کنید.

اطلاعاتی که توسط خیرین در درگاه پرداخت ارائه می شود، می تواند به شکل اتوماتیک وارد لیست مخاطبین خیریه شما بشود. با استفاده از این اطلاعات می توانید خیرین را بعداً برای دیگر اقدامات داوطلبانه فرا بخوانید.

همچنین پی پال با اپلیکیشن های متنوعی در سطح ملی و بین المللی همکاری دارد و طرح های ویژه ای برای برنامه های خیریه دارد. این امر باعث می شود تا دسترسی بیشتری به مردم در سرتاسر جهان داشته باشید و شانس بیشتری برای جمع آوری مبالغ خیریه ایجاد کنید.

خدمات و مزایا

مانند تمام حساب های بیزینسی پی پال، حساب های غیرانتفاعی نیز می توانند از پشتیبانی مشتریان در تمام روزهای هفته به شکل رایگان استفاده کنند.

سازمان های خیری نیز می توانند برای دریافت مسترکارت بیزینسی پی پال اقدام نمایند که برای آن ها یک درصد سود در هر خرید را به همراه خواهد داشت.

حتی اگر نمی خواهید حساب بیزینسی پی پال باز کنید، باز هم می توانید با ثبت نام در سیستم خیریه پی پال، به خیرین احتمالی امکان دهید تا به حساب شما پول بریزند. آن ها می توانند با استفاده از اپلیکیشن های مختلف اقدام به پرداخت وجه به حساب شخصی شما نمایند. وقتی برای سیستم خیریه پی پال ثبت نام می کنید، پی پال به شکل اتوماتیک مسائل مربوط به مالیات مبالغ اهدایی را مدیریت خواهد کرد.

همکاری های غیرانتفاعی

پی پال با برخی از شناخته شده ترین پلتفرم ها در بخش غیر انتفاعی همکاری کرده است تا دسترسی مؤسسات به اهدا کنندگان آنلاین را گسترش دهد، از جمله سازمان پرداخت آنلاین Paperless Transactions,، بستر آنلاین جمع آوری کمک مالی FundRazr، ارائه دهنده نرم افزار مدیریت جذب سرمایه Classy، سیستم بازاریابی BlackBaud، نرم افزار مدیریت کمک مالی و جمع آوری کمک مالی Network for Good و eBay.

همه شرکت های ذکر شده به مشتریان خود امکان می دهند تا با استفاده از پی پال به راحتی برای مقاصد خیرخواهانه پول اهدا کنند. شما می توانید به راحتی حساب بیزینسی خود را با این شرکت ها هماهنگ کنید تا به داوطلبان خیر و اهداکنندگان دسترسی داشته باشید

 

شرایط لازم برای افتتاح حساب پی پال بیزینس PayPal

یکی دیگر از مزیت های استفاده از استفاده از حساب بیزینسی پی پال، شرایط ثبت نام آسان و عدم دریافت هرگونه وجه پیش پرداخت می باشد. همچنین هیچ مقدار حداقلی برای سرمایه یا فروش در نظر گرفته نشده است که باعث می شود پی پال گزینه ای ایده آل برای کسب و کار های کوچک و تازه تأسیس باشد. به شکلی که می توانند هر طور که می خواهند روش پرداخت مشتریان خود را طراحی کنند و گزینه های متنوعی در اختیار مشتریان قرار دهند.

آغاز به کار: برای راه اندازی حساب پی پال بیزنس به چه مدارکی نیاز دارید؟

اگر برای بزنیس خود یک حساب بانکی مجزا ایجاد نکرده اید، بهتر است قبل از راه اندازی حساب بیزینسی پی پال این کار را انجام دهید.

اگر چه شما می توانید با استفاده از حساب شخصی خود نیز یک حساب بیزینسی در پی پال بسازید، اما توصیه می شود برای مدیریت بهتر امور مالی کسب و کار خود حساب بانکی شخصی خود را از حساب کاری خود جدا کنید. به این صورت درک بهتری از میزان دخل و خرج کسب و کار خود خواهید داشت و برای محاسبه امور مالیاتی نیز از بروز اشتباه جلوگیری می کنید. ضمن آن که می توانید آنالیز دقیق تری از میزان رشد کسب و کار خود داشته باشید.

وقتی حساب بانکی کاری و شخصی خود را جدا کردید، حالا فقط چند قدم ساده تا ایجاد حساب بیزینسی پی پال فاصله دارید.

مانند تشکیل حساب شخصی پی پال، برای تشکیل حساب بیزینسی نیز از شما آدرس ایمیل، اطلاعات تماس و اطلاعات حساب بانکی که می خواهید پول ها به آن واریز شود خواسته می شود. توصیه می شود که یک حساب تجاری معرفی کنید اما با یک حساب عادی هم می توانید این مرحله را بگذرانید.

سپس از شما خواسته می شود تا نام تجاری که در صورت پرداخت مشتریان نشان داده می شود را وارد کنید. همچنین نوع بیزینس خود را باید از بین گزینه های زیر انتخاب نمایید:

 • فردی/مالکیت یک نفره
 • همکاری
 • شرکت
 • سازمان غیر انتفاعی
 • موجودیت دولتی

بسته به نوع کسب و کار شما، از شما اطلاعات بیشتری خواسته می شود. مانند کلمات کلیدی راجع به خدمات و محصولات شما، فروش ماهانه، وب سایت و کد شناسایی کارمندان. با این حال در این مرحله چیزی به عنوان پاسخ اشتباه وجود ندارد و شما صرفاً باید فرم ها را تکمیل نمایید.

در نهایت از شما خواسته می شود تا اطلاعات تماس برای امور خدمات مشتریان را ارائه دهید. که اگر یک کسب و کار یک نفره دارید، خود شما باید به این امور رسیدگی کنید.

هزینه های حساب شخصی پی پال و حساب بیزینسی استاندارد (که به آن حساب بیزینسی سطح اول هم گفته می شود) یکسان هستند: شما برای ثبت نام یا برای اشتراک ماهانه هیچ مبلغی پرداخت نمی کنید. تنها درصد کوچکی از تراکنش های شما به عنوان کارمزد کم می شود که برای هر دو حساب بیزینسی سطح یک و شخصی این کارمزد یکسان و مشابه است.

 

سؤالات متداول درباره حساب بیزینسی پی پال

 

 • آیا برای باز کردن حساب بیزینسی پی پال باید شهروند آمریکا باشیم؟

بنا بر قوانین مربوط به مالیات FATCA که در سال ۲۰۱۰ تصویب شد، کاربرانی که اقدام به تأسیس حساب بیزینسی می کنند باید مدارک مربوط به مالیات و دیگر مدارکی که ثابت می کند شهروند ایالات متحده آمریکا هستند را ارائه کنند. همچنین افراد غیر آمریکایی نیز، باید برای مبالغی که در آمریکا و یا از مردم آمریکا دریافت می کنند به شکل مشخص و قانونی مالیات به آمریکا بپردازند تا مجاز به استفاده از اکانت بیزینسی باشند.

علاوه بر این،  پی پال برای همراهی با قانون FATCA، به طور مرتب حساب های شخصی را نیز بررسی می کند. در صورت مشاهده اعمال مشکوک و غیر قانونی، پی پال از صاحب کانت درخواست مدارک مربوط به اقامت و یا مدارک مربوط به پرداخت قانونی مالیات را درخواست می کند.

 • آیا برای باز کردن حساب بیزینسی پی پال باید حداقل درآمد مشخصی داشته باشیم؟

برای باز کردن یک حساب پی پال بیزینسی نیاز نیست که به کف مشخصی از درآمد دست یابید و می توانید به راحتی یک حساب جدید باز کنید. با این حال همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد، برای دریافت وام و سرمایه کاری پی پال، باید عمر اکانت شما حداقل نود روز باشد و حداقل ۱۵ هزار دلار در طول دوازده ماه پول پردازش کرده باشید.

 

هزینه های پی پال بیزینس

اگر می خواهید برای بیزینس خود یک حساب پی پال بیزینسی بسازید و شروع به کار کنید، مهم است که بدانید که حساب های بیزینسی پی پال، با تراکنش های قاتونی و استاندارد در درگاه های پرداخت آنلاین و یا در مغازه ها سازگاری دارد.

از آن مهم تر این نکته است که پی پال برای راه اندازی هیچ پولی از شما نمی گیرد. همچنین برای حساب های بیزینسی استاندارد یا سطح یک، شما هیچ هزینه ای بابت عضویت ماهانه یا شبیه به آن پرداخت نخواهید کرد و همچنین برای فسخ و بستن حساب بیزینسی نیز هیچ وجهی از شما کسر نخواهد شد. این میزان انعطاف پذیری پی پال آن را تبدیل به گزینه ای جذاب برای کسب و کار های تازه کار و کوچک کرده که بودجه محدودی دارند و نمی خواهند پولی برای سیستم پرداخت خود خرج کنند.

اگر می خواهید از امکانات متنوع و جذاب پی پال بهره مند شوید و سیستم های پرداخت دلخواه خود را تهیه کنید و یا به مشتریان خود امکان بدهید تا در کمترین زمان ممکن در سایت شما اقدام به تکمیل خرید کنند، باید حساب بیزینسی خود را به حساب بیزینسی پرو ارتقا دهید. این حساب با حق اشتراک ماهانه سی دلاری همراه است اما کارمزد آن با نرخ کارمزد حساب اتاندارد و حساب شخصی یکسان است.

کارمزد از حساب های بیزینسی پی پال فقط در هنگام انجام تراکنش و فروش کالا یا خدمات در مغازه یا به شکل آنلاین کسر می گردد. با توجه به تعداد تراکنش ها، نرخ کارمزد مشخصی وجود دارد که در هر کشور با توجه به ارز رایج آن از حساب شما کسر می گردد. جدول زیر نشان می دهد که نرخ کارمزد پی پال در آمریکا برای فروش آنلاین و حضوری چقدر است:

 

 

 

 

 

نوع تراکنش درصد کارمزد نرخ ثابت کارمزد
آنلاین 2.9% $0.30
حضوری 2.7% صفر

 

 

اگر به شکل بین المللی و در چند کشور مختلف اقدام به فروش محصولات خود بکنید، درصد کارمزد اندکی افزایش می یابد و نرخ آن با توجه به ارز رایج کشور مورد نظر محاسبه می شود. به عنوان مثال در مکزیک کارمزد به این شکل کسر می گردد:

فروش های بین المللی با ۳ درصد افزایش نرخ کارمزد به دلیل تبدیل ارز خارجی و ۱.۵ درصد افزایش به دلیل انتقال پول بین کشورها همراه هستند. بنابراین به طور خلاصه باید در نظر داشته باشید که خرید و فروش در کشورهای مختلف و با واحدهای پولی مختلف، با اندکی افزایش کارمزد همراه است که نرخ آن در هر کشور منحصر به فرد است. شما می توانید با استفاده از این لینک اطلاعات بیشتر را در این خصوص کسب کنید.

 

کاهش کارمزد برای سازمان های غیر انتفاعی و خیریه ها

اگر شما به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی یا خیریه ثبت شده اید، نرخ کارمزد برای مبالغ اهدایی به شما با تخفیف همراه خواهد بود که مقدار آن را در جدول زیر می بینید:

مکان درصد کارمزد  نرخ ثابت کارمزد
ایالات متحده امریکا 2.2% $0.30 USD
بین المللی 3.7% بستگی به کشور دارد

 

نوع خدمات مکان درصد کارمزد نرخ ثابت کارمزد
Online invoice creation (doesn’t include fees associated with paying the invoice) U.S. or International No fee no fee
Micropayments* U.S. 5.0% $0.05 USD
Micropayments International 6.5% varies by country**
PayPal Payments Pro
($30 USD monthly fee)
U.S. 2.9%, plus 3.5% per transaction if using an American Express card $0.30 USD
PayPal Payments Pro

($30 USD monthly fee)

International 4.4% per transaction, plus 3.5% per transaction if using an American Express card varies by country***
Virtual Terminal

($30 USD monthly fee)

U.S. 3.1% per transaction, plus 3.5% per transaction if using an American Express card $0.30 USD
Virtual Terminal

($30 USD monthly fee)

International 4.6% per transaction, plus 3.5% per transaction if using an American Express card varies by country***
Mobile Card Reader  Swipe and check-ins in the U.S. 2.7% per transaction no fee
Mobile Card Reader  Key or scan in the U.S. 3.5% + $0.15 per transaction no fee
Mobile Card Reader  Swiped non-U.S. cards 2.7% per swipe  1.5% cross-border fee and/or 2.5% currency conversion fee

 

 

برای آن که بتوانید از تخفیف های تخصیص داده شده به سازمان های غیر انتفاعی و خیریه ها در پی پال بهره مند شوید، باید مدارک لازم را که ثابت می کند سازمان شما یک سازمان خیریه است ارائه دهید. این مدارک شامل حساب های بانکی مختص به امور غیر انتفاعی نیز می شوند.

دیگر هزینه های مربوط به حساب پی پال بیزینس

به غیر از کارمزدهای استاندارد که از هر تراکنش کسر می شود، امکانات دیگری نیز در پی پال وجود دارند که استفاده از آن ها ممکن است برای شما هزینه به همراه داشته باشد. این امکانات را در جدول زیر می بینید:

some possibilities:

 • منظور از تراکنش های جزئی در جدول یا همان Micropayments تراکنش های زیر ده دلار است

هزینه ها و امکانات انتقال به حساب بانکی از پی پال

اگر حساب پی پال شما به حساب بانکی مورد نظر شما متصل باشد، انتقال پول از پی پال به بانک بسیار راحت و بدون دردسر خواهد بود. انتقال می تواند از مبدأ حساب شخصی و یا حساب بیزینسی پی پال انجام شود و دو راه برای آن وجود دارد:

 1. انتقال استاندارد
 2. انتقال فوری

انتقال استاندارد رایگان

اگر از روش استاندارد یا همان عادی برای انتقال پول از حساب پی پال خود به حساب بانکی خود اقدام نمایید، لازم نیست هیچ گونه کارمزدی را پرداخت نمایید. پول ظرف مدت یک تا سه روز کاری از حساب پی پال به حساب بانکی منتقل خواهد شد. چنانچه در آستانه تعطیلات باشید، طبیعتاً به دلیل حساب نشدن تعطیلات در روزهای کاری، چند روزی بیشتر طول خواهد کشید تا پول پس از کسر از حساب پی پال شما به حساب بانکی شما منتقل شود.

هزینه انتقال فوری

برای انتقال فوری پول از پی پال به بانک خود، باید از روش دوم یعنی انتقال فوری استفاده کنید که با کارمزد همراه است. در این روش در کمتر از یک ساعت پول از حساب پی پال شما به حساب بانکی شما منتقل می شود و قابل استفاده خواهد بود. بسته به این که از چه بانکی استفاده می کنید، ممکن است تا حداکثر نیم ساعت این انتقال زمان ببرد. هزینه این نوع از انتقال تنها یک درصد از مبلغ منتقل شده می باشد و حداکثر آن ده دلار است.

شرایط لازم برای انتقال پول از پی پال

برای انتقال چه به روش استاندارد و چه به روش فوری، بانک شما باید جزو بانک های تأیید شده توسط برنامه پرداخت کلیرینگ هوس ریل تایم باشد و از قبل به حساب پی پال شما لینک شده باشد. اگر می خواهید پول را از پی پال خود به دبیت کارت بریزید، دبیت کار شما باید مستر کارد یا ویزا باشد.

توجه داشته باشید اگر پی پال تشخیص دهد که حساب شما نیاز به بازرسی دارد، مدت زمان انتقال کمی بیشتر طول خواهد کشید.

مقایسه محدودیت برداشت پول از حساب شخصی با حساب بیزینس پی پال

بسته به این که از چه نوع حساب پی پالی استفاده می کنید و چه نوع از انتقال پول را انتخاب کرده اید، پی پال محدودیت هایی را در نظر گرفته است که در این جدول می بینیم:

 

نوع محدودیت برداشت محدودیت برداشت پول حساب بیزینسی یا بانک
در هر تراکنش $50,000 business account
در هر تراکنش $25,000 bank
در روز $100,000 business account
در هفته $250,000 business account
در ماه $500,000 business account

 

مقایسه هزینه های حساب شخصی با حساب بیزینس پی پال

همان طور که بارها در این مقاله اشاره شد، هزینه راه اندازی حساب معمولی شخصی یا بیزینسی در پی پال رایگان است و چه برای اشتراک ماهانه و یا موارد شبیه به آن شما هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کنید. تنها هزینه ای که از حساب های عادی دریافت می شود، مربوط به کارمزد تراکنش ها است. تنها وقتی که بخواهید حساب خود را آپگرید کنید باید ماهی سی دلار به پی پال بپردازید.

اما هزینه کارمزدها در دو حساب شخصی و بیزینسی تفاوت های ظریفی دارد. در حساب بیزینسی کارمزد از هر تراکنش مربوط به فروش به شکل آنلاین و یا حضوری کسر می شود.

اما از طرف دیگر برای حساب های شخصی پی پال، وقتی کسی از حساب های بین المللی و با استفاده از کارت های اعتباری و یا دبیت کارت برای شما پول می فرستد، کارمزد مشخص و ثابتی کسر می شود. اما اگر از طریق حساب های بانکی متصل به پی پال، یا پی پال کش و یا اعتبار پی پال کش پلاس برای شما پول بفرستد هیچ کارمزدی کسر نخواهد شد. همه این اطلاعات را در جدول زیر نیز می بینید:

Payment method Location Fees  Fixed fee amount
PayPal Cash or PayPal Cash Plus U.S. waived none
Credit card, debit card, or PayPal Credit U.S. 2.9% of the total amount  $0.30 USD
PayPal balance or linked bank account International 5% of the amount sent, from $0.99–$4.99 USD none
Credit card, debit card, or PayPal Credit International 5% of the amount sent, from $0.99–$4.99 USD, plus 2.9% of the transaction amount from a specific payment method varies by country

 

همچنین همانطور که در بخش مربوط به انتقال پول استفاده شد، چه برای حساب شخصی و چه برای حساب بیزینسی، اگر از انتقال عادی و استاندارد استفاده کنید هیچگونه کارمزدی بابت انتقال پول از پی پال به بانک شما کسر نخواهد شد. البته در میزان مجاز برداشت پول بین حساب های بیزینسی و شخصی تفاوت های وجود دارد.

سؤالات متداول در خصوص هزینه های حساب بیزینس پی پال

 • برای شروع به کار با حساب بیزینسی پی پال چقدر هزینه باید بپردازم؟

شروع به کار صد درصد رایگان است. همچنین بعد از آن جز برای کارمزد تراکنش ها هیچ هزینه ای از شما کسر نخواهد شد.

 • حداقل هزینه هایی که باید از حساب بیزینسی پی پال انتظار داشته باشم چقد است؟

 

همان طور که اشاره شد، تنها هزینه ای که باید بپردازید مربوط به کارمزد تراکنش های آنلاین و حضوری می شود. به علاوه نرخ ثابت کارمزد که در هر کشور متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر به جدول هایی که در قسمت های قبلی همین مقاله قرار دارند رجوع کنید.

 • وقتی خرید و فروش بین المللی انجام می دهم، آیا نرخ تبدیل ارز به هزینه ها افزوده می شود؟

بله. برای تبدیل ارزهای مختلف ۳ درصد به کارمزد شما افزوده می شود و همچنین ۱.۵ درصد به نرخ ثابت کارمزد در صورت فروش بین المللی افزوده می شود.

 • برای انتقال پول از حساب شخصی یا بیزینسی پی پال به حساب بانکی یا دبیت کارت چقدر باید کارمزد بدهم؟

برای انتقال عادی و استاندارد،  هیچ کارمزدی از شما دریافت نمی شود. اما برای انتقال فوری که حداکثر در سی دقیقه صورت می گیرد، شما باید یک درصد از مبلغ انتقال را به عنوان کارمزد پرداخت کنید. سقف این کارمزد ده دلار می باشد. برای انتقال فوری بین حساب های شخصی و بیزینسی تفاوت وجود دارد و سقف برداشت حساب های بیزینسی بیشتر است.

نحوه افتتاح حساب پی پال

آماده هستید تا برای کسب و کار خود یک اکانت اختصاصی پی پال بسازید؟ تنها کافی است چند مرحله ساده را طی کنید. در اینجا این مراحل را برای شما تشریح می کنیم.

مراحل راه اندازی حساب بیزینس پی پال

قبل از هر چیز، باید یک حساب کاربری با ایمیل خود در پی پال باز کنید. اگر حساب ندارید،  روی گزینه Sign Up  کلیک کنید. به خاطر داشته باشید که ساخت حساب بیزینسی و شخصی در پیپل رایگان است.

 • سپس از شما پرسیده می شود که می خواهید چه نوع حسابی باز کنید. Business Account را انتخاب کنید و Next را بزنید.

 

 • در صفحه بعد، از شما ایمیلی که می خواهید برای حساب پی پال خود استفاده کنید را وارد کنید. سپس گزینه Continue را کلیک کنید.

 • بعد از درج ایمیل، یک پسورد را نیز برای حساب خود بسازید. پسورد باید حداقل ۸ کرک تر داشته باشد و حداقل یک نماد و یک عدد در آن باشد.

 • بعد از انتخاب پسورد مناسب، به صفحه ای می روید که به شما می گوید Tell us about your business. در این صفحه باید اطلاعات اساسی را راجع به کسب و کار خود مانند نام بیزینس، آدرس آن و زمینه کاری آن را وارد کنید. سپس باید قراردادهای مربوط به حقوق مصرف کنندگان و حریم خصوصی در پی پال را مطالعه و با آن ها موافقت نمایید. در نهایت روی Agree and Create Account کلیک کنید.

 • در صفحه بعد نوع بیزینس خود را باید از بین گزینه های زیر انتخاب نمایید. بسته به نوع کسب و کار شما، از شما اطلاعات بیشتری خواسته می شود. مانند کلمات کلیدی راجع به خدمات و محصولات شما، فروش ماهانه، وب سایت و کد شناسایی کارمندان

بسته به اطلاعاتی که وارد می کنید، ممکن است از شما سؤال شود که آیا می خواهید دبیت کار پی پال بیزینسی دریافت کنید یا نه. این کارت به شما امکان می دهد تا به راحتی و دقیقاً مانند یک کارت بانکی، به تمام پول موجود در حساب پی پال خود دسترسی داشته باشید. این کارت هیچ هزینه سالانه ای به همراه نخواهد داشت و می توانید در هر درگاه خودپرداز که مسترکار را قبول می کند از آن استفاده کنید. اگر این کارت را می خواهید باکس مربوط به آن را تیک بزنید و اگر نه آن را خالی بگذارید و روی Continue کلیک کنید.

 • در صفحه بعد از شما مقداری اطلاعات شخصی خواسته می شود. مانند چهار رقم آخر کد امنیت اجتماعی، تاریخ تولد و آدرس خانه. بعد از پر کردن فرم Submit را بزنید.

 • بعد از وارد کردن اطلاعات شخصی، اکانت شما آماده استفاده و شروع به کار است. سپس در صفحه ای به شما امکانات مختلف پی پال نشان داده می شود و می توانید انتخاب کنید که از کدام یک از آن ها استفاده نمایید.

برای مثال، امکاناتی نظری درخواست انتقال پول، تهیه صورت حساب، طراحی پرداخت دوره ای برای کسب و کار خود، استفاده از سرویس صندوق پی پال و دیگر امکاناتی که در بخش های قبلی این مقاله به آن ها اشاره شده در این صفحه به شما معرفی می شوند.

چطور یک حساب بیزینسی پی پال را ارتقا دهیم و یا به حالت پیش فرض برگردانیم

 همان طور که گفته شد، ارتقا حساب شخصی پی پال به حساب بیزینسی، برای کسب و کارهایی که قصد پیشرفت و توسعه خدمات پرداخت آنلاین خود را دارند بسیار مناسب است. این نوع حساب به شما امکان طراحی انواع روش های پرداخت و سفارش را می دهد و تجربه بهتری برای مشتریان شما به هنگام خرید از وب سایت شما به جا می گذارد.

ارتقا حساب شخصی به حساب بیزینسی بسیار راحت است و در سه مرحله انجام می شود. اما برگرداندن حساب بیزینسی پرو به حساب بیزینسی عادی نیازمند زمان بیشتری است چرا که در خواست شما باید به شکل دستی مورد بررسی قرار بگیرد.

ارتقا حساب پی پال به حساب بیزینسی

اگر می خواهید،  می توانید چندین حساب مختلف در پی پال باز کنید اما برای هر کدام از آن ها باید از یک ایمیل منحصر به فرد استفاده نمایید. اگر می خواهید از همان ایمیلی که حساب شخصی خود را با آن ایجاد کردید برای حساب بیزینسی هم استفاده کنید، باید این مراحل را طی نمایید:

 • در صفحه لاگین، گزینه Sign Up را بزنید و سپس Business Account  را انتخاب کنید. درصفحه بعد و پس از تکمیل فرم های مربوط به اطلاعات شخصی، از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید حساب شخصی فعلی خود را به حساب بیزینسی تغییر دهید. گزینه Use your current email to switch to a business account,  بزنید و به مرحله بعد بروید.

 • در صفحه بعدی، از شما خواسته می شود که اطلاعات کسب و کار خود را پر کنید و سپس با شرایط و ضوابط موافقت کنید.

 • وقتی این کار را کردید، سپس وارد همان مراحلی می شوید که در بخش قبل برای اغاز به کار حساب بیزینسی به آن ها پرداختیم.

امکانات آپگرید حساب بیزینسی پی پال

حساب بیزینسی پی پال بر دو نوع است. نوع اول که همان حساب استاندارد است رایگان است و نوع دوم که حساب پرو است ماهانه سی دلار هزینه اشتراک دارد.

استاندارد

این نوع حساب بیزینسی رایگان است. تمام کارت های اعتباری معتبر را قبول می کند و با انواع روش های پرداخت دبیت کارت هماهنگ است.

پرو

هزینه این حساب ماهیانه 30 دلار است. PayPal Payments Pro شامل تمام ویژگی های یک حساب استاندارد است اما به شما امکان می دهد تجربه پرداخت مشتری را سفارشی کنید و با سبد خریدی که خود طراحی کرده اید یکپارچه شوید.

در بخش های قبل به طور مفصل به تفاوت این دو حساب پرداخته شده که می توانید به آن رجوع کنید.

تغییر حساب بیزینسی پی پال به حساب شخصی

برای این کار شما باید مستقیماً با امور خدمات مشتریان پی پال تماس بگیرید. چرا که همان طور که گفته شد تغییر حساب بیزینسی به حساب شخصی تنها به صورت دستی قابل انجام است.

چطور حساب بیزینسی پی پال را پاک کنیم و ببندیم

دلایل متعددی وجود دارد که می تواند باعث شود تا شما تصمیم بگیرید که حساب پی پال خود را ببندید و پاک کنید. به عنوان مثال اگر:

 • حساب شما لو رفته است و اطلاعات آن افشا شده است، برای محافظت از اطلاعات خود حساب باید بسته شود
 • کسب و کار خود را کنار گذاشته اید و دیگر حساب بیزینسی برای شما کارایی ندارد
 • می خواهید حسابی جدید با ایمیلی متفاوت بسازید
 • می خواهید از یک حساب بیزینسی دیگر استفاده کنید

در هر حال به هر دلیلی که باشد، تنها با چند قدم ساده می توانید حساب پی پال خود را ببندید و پاک کنید:

 1. اولین گام این است که وارد حساب خود شوید و تمام مبلغ موجودی حساب را به حساب بانکی خود انتقال دهید.
 2. سپس هر اطلاعاتی را که ممکن است بعداً لازم شود از حساب خود دانلود کنید. مانند اطلاعات تاریخ تراکنش ها از قسمت Activity و یا اطلاعات مربوط به اظهارنامه های مالی از قسم Reports . توجه داشته باشید که وقتی حساب را ببندید دیگر این اطلاعات در دسترس نخواهند بود.
 3. وقتی دو قدم قبل را برداشتید، روی آیکون چرخ دنده در انتهای قسمت راستی تصویر کلیک کنید و Account Settings  از منو انتخاب نمایید.

4-در این صفحه به گزینه Account & Security مراجعه کنید و از بین سه گزینه ای که به شما ارائه می شود، Account preferences را بزنید.

5-در قسمت پایینی، روی لینک Close account  کلیک کنید. با کلیک روی این لینک، به یک صفحه دیگر منتقل می شوید که به شما می گوید پس از حذف اکانت دیگر به اطلاعات موجود در آن دسترسی نخواهید داشت. اگر با شرایط ذکر شده در صفحه اوکی بودید، روی Continue کلیک کنید.

6-در نهایت، از شما خواسته می شود حداکثر سه دلیل برای بستن حساب خود ارائه دهید. پس از انتخاب گزینه ها و افزودن نظر، روی Continue کلیک کنید.

7-پی پال برای بار آخر از شما می پرسد که آیا مطمئن هستید که می خواهید حساب پی پال بیزینسی خود را ببندید؟ اگر به تصمیم خود مطمئن هستید Confirm را بزنید. از این لحظه به بعد حساب شما رسماً بسته و پاک خواهد شد و شما هیچگونه دسترسی به آن نخواهید داشت.

8-در ظرف ۲۴ ساعت آینده، شما یک ایمیل از پی پال دریافت می کنید. این ایمیل تأییدیه حذف کامل اکانت شما است و اعلام می کند حساب شما به شکل دائم از پی پال حذف شده است.

چطور از JotForm برای فروش محصولات و جمع آوری پول استفاده کنیم

شاید تا الان با توجه به اطلاعات ارائه شده،  تصمیم خود را گرفته اید و از پی پال به عنوان ارائه دهنده خدمات پرداخت آنلاین استفاده می کنید و منتظر هستید تا رشد کسب و کار خود را ببینید.

یا شاید هم هنوز تصمیم قطعی نگرفته اید و دارید گزینه های مختلف را سبک سنگین می کنید. فرقی ندارد در چه مرحله ای از تصمیم گیری هستید،  در هر حال یادتان باشد که داشتن قابلیت جمع آوری پرداختی ها، تنها یک بخش کوچک از پازل است.

یک عنصر کلیدی دیگر در کسب و کار شما، ساخت زیرساختی است که به شما اجازه دهد تا به طور مؤثر محصولات خود را به بازار معرفی کنید و یا بتوانید مبالغ اهدایی را جمع آوری کنید و بیزینس خود را گسترش دهید. این موضوع به خصوص اگر خوره اینترنت نباشید می توانید بسیار سخت و دشوار و حتی ترسناک به نظر برسد.

به همین ترتیب،  اگر یک کسب و کار کوچک با بودجه محدود دارید، و یا یک سازمان غیرانتفاعی هستید که همیشه زمان کم می آورید، این احتمال وجود دارد که زمان کافی برای طراحی سایت و فراگیری فوت و فن های تجارت الکترونیک و دیجیتال مارکتینگ را نداشته باشید.

خبر خوب این است که JotForm به شما این امکان را می دهد که به همان آسانی جمع آوری پرداخت ها در پی پال، محصولات خود را به بازار ارائه دهید و میزان فروش خود را افزایش دهید. قضیه حتی بهتر هم می شود. شما می توانید با ترکیب پی پال و JotForm ضمن ارائه محصولات خود به مشتری و طراحی فرم، امکان خرید آنی را نیز فراهم کنید و بلافاصله محصول خود را به فروش برسانید.

این امکانات به خصوص برای افرادی که می خواهند برای خیریه ها پول جمع آوری کنند و یا برای بیزینس هایی که به سفارش مشتری متکی هستند، بسیار کارآمد است. حتی برای ارائه دهندگان خدمات حرفه ای نیز استفاده از فرم JotForm بسیار پرطرفدار و پر کاربرد است.

خلاصه هر بیزینسی، چه کوچک و چه بزرگ می تواند با استفاده از سیستم آنلاین ساخت فرم JotForm، فرم های سفارش، فرم اشتراک ماهانه، فرم عضویت و غیره را با تنها چند کلیک طراحی کند.

بعد از آن تنها کافی است از بین گزینه های Form Elements  یکی از انواع پی پال یعنی پی پال شخصی، پی پال بیزینسی و یا پی پال صورتحساب را انتخاب نمایید تا فرم شما کامل و آماده ارائه شود.

علاوه بر این که کار با JotForm بسیار آسان و ساخت فرم در آن بسیار با سرعت است، مزیت دیگر JotForm این است که هزینه استفاده از آن نیز ارزان می باشد. توجه داشته باشید که پی پال برای ادغام با JotForm هیچ هزینه اضافه ای روی تراکنش های شما اعمال نخواهد کرد. تنها هزینه اضافه ای که می پردازید مربوط به حق عضویت JotForm می باشد.

اگر همه این توضیحات برای جلب توجه شما کافی نبود، در اینجا به دیگر مزیت های ترکیب JotForm برای ساخت فرم و ارائه محصولات و جمع آوری پرداختی ها با پی پال اشاره ای مختصر می کنیم:

 1. انعطاف پذیر است. JotForm به شما این امکان را می دهد که از پرداخت محصولات با قیمت مشخص گرفته تا اشتراک های ماهانه تا مبالغ اهدایی سفارشی، جمع آوری کنید.
 2. مجانی است. برای کار با JotForm هیچ مبلغی به کارمزد تراکنش های شما اضافه نمی شود. ضمن آن که JotForm به کاربران خود این امکان را می دهد تا ده پرداخت در ماه را به طور رایگان انجام دهند.
 3. استفاده از آن بسیار راحت است. تقریباً هر کسی می تواند هر نوع فرمی که برای کارش مناسب است را با توجه به امکانات بسیار جذاب و راحت این سایت طراحی و استفاده کند.
 4. نیاز به هیچگونه دانش تخصصی نیست. شما لازم نیست به امور فنی کامپیوتر مانند کدنویسی تسلط داشته باشید تا بتوانید از JotForm استفاده کنید. همچنین با توجه به قسمت راهنمایی فوق العاده کارآمد JotForm، چنانچه به هر مشکلی خوردید می توانید با راهنمای سایت مشورت کرده و کمک بگیرید.
 5. هزاران قالب وجود دارد. در بین ۱۰ هزار قالب فرم در این سایت، JotForm قالب هایی را نیز مختص ترکیب با پی پال طراحی کرده است.
 6. تماماً سفارشی. شما می توانید با استفاده از خلاقیت خود هر چقدر که می خواهید فرم خود را اختصاصی طراحی کنید. از اضافه کردن عکس و لوگو گرفته تا استفاده از قالب های جذاب برای مشتریان شما.
 7. ایمنی بالا. با افزایش خطر حملات سایبری و هکرها به اطلاعات بانکی، مشتریان شما می خواهند بدانند که سایت شما تا چه حد در حفاظت از اطلاعات بانکی جدی است. JotForm در امر محافظت از این اطلاعات بالاترین استانداردها را رعایت می کند و کاملا ایمن است.

 

تعداد بازید : 59

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همراه و در هر زمان منتظر دریافت پیام ها،پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

دفتر مرکزی
تلفن : 02191035218
دفتر تهران
آدرس : تهران مجتمع تجاری ولنجک
دفترکرمان
آدرس: هزار و یکشب خیابان ویلا ساختمان شهرزاد طبقه دوم
Layer 1